הנגשת אירועים

צריכים ייעוץ בנושא הנגשת אירועים במוקומות קיימיםבשטח פתוחוהנגשת השירות?

מה זה אירוע נגיש?

אירוע נגיש הינו אירוע שכל אדם עם סוג של מוגבלות יכול להגיע אליו, להיות שותף לו, ליהנות, לבלות ולחזור לביתו.  על מנת שמקום אירוע יהיה נגיש לאנשים עם מוגבלות על מנהל המקום לפעול ולבצע את הסדרי הנגישות הנדרשים.

קיימים הבדלים בין אירוע המתקיים במבנה קיים לעומת אירוע המתקיים בשטח פתוח.

אירועים במקומות קיימים

יש לוודא הנגשת המקום בהתאם לחקיקה ותקינת הנגישות (חניות נכים, דרכי גישה, שרותי נכים, מעליות, הנגשת מזנונים ופינות קפה, שילוט הכוונה ושילוט התראה). בנוסף נדרשים הסדרי נגישות מיוחדים לפי סוג האירוע. 

 1. בחתונה

  בחתונה תהיה במת חתונה עם רמפה, חלק מהשולחנות יהיו ממוקמים על ריצוף בשונה מדשא כך שיהיו נגישים לכסא גלגלים, כסאות עם מאחזי יד למוגבלי הליכה, גישה לבר, לרחבת הריקודים ותדרוך מלצרים להגשת אוכל ושתייה בשרות אישי.

 2. באולם מופעים והצגות

  על הקופות להיות נגישות לאנשים עם מוגבלויות שונות ולוודא שקיימות מערכות שמיעה FM לטובת לקויי שמיעה.

 3. בכנסים וטקסים

  תהיה עמדת הנגשה נגישה ומונמכת לטובת כיסאות גלגלים ועם מכשיר לטובת הנגשה ללקויי שמיעה, ליווי וסיוע למוגבלויות ראיה, הנגשת חומרים לפורמטים שונים לפני האירוע שיחולקו לפי בקשה, מצגות נגישות. ריהוט מונגש - החל מבמה עם רמפה ומדרגות עם מאחזי יד בשני הצדדים, מסך תמלול ומתרגם לשפת סימנים, שולחנות וכיסאות נגישים ובמקרה שמדובר בתערוכה גם המייצגים יונגשו.

רוצים להתייעץ בנושא נגישות? התקשרו 050-556-3174 או שלחו הודעה

5 צעדים מומלצים להנגשה

מילוי טופס בדיקה, צ'ק ליסט להנגשת אירועים

הנגשת מבנה, סביבה ותשתיות

הנגשת השירות

הדרכת צוות העובדים באירוע

שירות נגיש במהלך האירוע

אירועים בשטח פתוח

כאשר מדובר באירועים כמו מופעים ופסטיבלים המתקיימים בשטח פתוח ללא תשתיות מוכנות, משימת התכנון מורכבת בהרבה. 

event1_600x600

הנגשת השירות באירוע

עזרה

חשוב להקצות מספר אנשי הפקה שתפקידם יהיה להציע עזרה בהכוונה ובניידות. 

מידע

באירועים גדולים חשוב לפרסם את כל סידורי הנגישות באירוע מבעוד מועד, מה נגיש ומה לא נגיש, כיצד ניתן לרכוש כרטיסים, טלפון למידע נוסף ותיאומים מיוחדים. ניתן לפרסם מידע זה באמצעות אמצעים טכנולוגים אתר האינטרנט, פייסבוק וכדומה. 

הזמנת כרטיסים

תעשה דרך מספר אפשרויות דואר, משרדי כרטיסים, קופות בכניסה לאירוע ובאמצעים טכנולוגיים אחרים.  נושא זה חשוב כיוון שהמזמין יום לפני האירוע יוכל לחסוך עבורו התרוצצות מיותרת באירוע.

פרסום ויח"צ

יש לפרסם עבור ציבור האנשים עם המוגבלות על מנת שידעו שאירוע זה הינו נגיש וכך ירכשו כרטיסים. אירועים שנבדקים ונמצאים נגישים זוכים לקבל זכות לשימוש בתו "אירוע נגיש".

רוצים להתייעץ בנושא נגישות?

צרו איתנו קשר או השאירו הודעה ונחזור אליכם

החברה נוסדה מתוך אמונה שלכל אדם הזכות לכבוד ושוויון ומתוך רצון לאפשר השתתפות שוויונית ופעילה של אנשים עם מוגבלות בכל תחומי החיים.

  נגישות

  "בשביל הנגישות" נוסדה מתוך אמונה שלכל אדם הזכות לכבוד ושוויון ומתוך רצון לאפשר השתתפות שוויונית ופעילה של אנשים עם מוגבלות בכל תחומי החיים.

  טלפון

  050-5563174

  דואר אלקטרוני

  info@bishvilhanegishut.com